Josef Sedloň

VYSÍLÁNÍ/ON AIR
Út/Tue 15:00 – 18:00 CET
Pořady/Programmes:
Ne/Su 20:00 – 01:00 NOVINKY NA ALTERNATIVNÍ SCÉNĚ
Po/Mo 01:00 – 02:30 INTRO
Po/Mo 02:30 – 03:30 SEANCE
Po – Pá/Mo-Fri 19:00 – 20:00 CD NONSTOP

Bio

jeden z nejdéle fungujících DJs na R1, moderátor hudebních pořadů, hudební redaktor a promotér.

Narodil jsem se 6. 12. 1969 v Praze a vystudoval gymnázium Ohradní a poté VŠE, obor Zahraniční obchod. Od 10 let se věnuju hudbě, hře na kytaru a poslechu hudby. Od roku 1983 do revoluce se zajímám o všemožně dostupnou alternativní scénu. Po revoluci v květnu 1990 jsem poprvé veřejně vystoupil coby DJ v klubu 007 na Strahově a takto činím až do dnes. Od podzimu 1990 jsem také spolupřipravoval hudební pořad Nezávislá scéna a to na stanici ČRo Mikrofórum. Poté jsem také externě pracoval coby hudební redaktor na stanici Radiožurnál, a to až do roku 1995, kdy jsem zde také ukončil i civilní službu. Od roku 1991 až do současnosti působím hlavně na pražském Radiu 1, kde připravuji čtyři hudební pořady (Novinky na alternativní scéně, Intro, Seance a CD nonstop) a každé úterý také odpolední vysílaní. Od roku 1995 až do 2003 jsem byl spolumajitelem promotérské agentury Lighthouse, která do Čech dovážela přední zahraniční umělce z oblasti převážně elektronické taneční hudby. V roce 2003 jsem také připravoval týdenní hudební pořad Alternativa na stanici ČRo 1 Radiožurnál. Poté jsem začal od roku 2005 vysílat na stanicí ČRo 3 Vltava a zde dodnes připravuji dva hudební pořady – jednou v měsíci čtvrteční pořad Art Café – Alternative, který představuje novinky ze zahraniční alternativní hudby a také každou třetí sobotu ambientní pořad Noční hudba. Od konce roku 2005 spolupracuji s klubem Palác Akropolis na koncertní serii Music Infinity, kde se snažíme představit to nejzajímavější ze současné alternativní a experimentální hudební scény a od roku 2013 jsme také založili festival Spectaculare, který propojuje alternativní hudbu s dalším uměleckými žánry, multimedii a nabízí workshopy, showcasey či filmová představení. Zároveň také od roku 2005 spoluprodukuju tvorbu v projektech jako Life Kids, Uncless, Universal Loosers či Hifi a Lofi. Od roku 2017 jsem také spoluzaložil projekt Dance to Ecstasy, který nabízí tanec v novém rozměru, bez drog a alkoholu.

Vysílání

Nadcházející

  • Tracklist
  • V dnešní Seanci se po delší době vypravíme za novým albem Inner Enchantments od italského etno ambientního projektu Aglaia, které vyšlo před pár měsíci na kultovním labelu Projekt. My si poté pustíme i starší produkci toho italského veterána Gino Fioravanti. Více info - https://projektrecords.bandcamp.com/album/inner-enchantments + https://aglaia1.bandcamp.com/

Uplynulé

  • Tracklist
  • Dnešní pořad Intro přinese profil o britském downtempo elektronickém projektu Vegyn, za kterým se skrývá více než dekádu londýnský dj a producent Joseph Thornalley, mj i šéf labelu PLZ Make It Ruins, kde jeho veškerou produkci také najdete. Více info - https://vegyn.bandcamp.com/
  • Vegyn - Outtt (All bad Things have ended - Your Lunch included mLP)
  • Vegyn - Afrika (All bad Things have ended - Your Lunch included mLP)
  • Vegyn - Fire in my Soul (All bad Things have ended - Your Lunch included mLP)
  • Vegyn - Bb (Janhui EP)
  • Vegyn - Imran (Janhui EP)
  • Vegyn - Phone Phoneys (Phone Phoneys EP)
  • Vegyn - Olbass All Bass 004 [140 BPM] (Text while driving... mixtape)
  • Vegyn - Yo This Is the Next Tune Yah Get Me (124 BPM) (Text while driving... mixtape)
  • Tracklist
  • Singly/EPs: - :
  • Avoure - From California with Love / This Never Happened
  • Frameworks - Lights out / Frameworks
  • Braxton & Steven Weston - Lanes (Lanes EP) / Bedrock
  • Zetra - Burn / Nuclear Blast
  • Robert Babicz - Remember the Past / Krafted Underground
  • Kind Of Dusk - Dust (edit) / Raufaser Tontraeger
  • Flevans - Dreamer / Jalapeno
  • Tom VR - Siglo X / Tom VR
  • Holland Andrews - Answers / LEITER
  • Fthmlss - Hiatus / Folded Music
  • Fever Ray - Kandy (Tiga rmx) / Rabid
  • Scrimshire - Pep Talks ft. Stac / Albert´s Favourites
  • 60 juno - 99proof / Symphonic
  • Art School Girlfriend - Heaven hanging low (OneDa rmx) / Fiction
  • Lyrs - Joy ever ft. Bryan / Lyrs
  • Elderbrook & George FitzGerald - Glad I found you / Mine
  • Laura Misch - Wild Swim Regrown ft. Marysia Osu / One Little Independent
  • Holo - Alone (radio edit) / Houseum
  • Douglas Dare - Three Roads / Erased Tapes
  • SG Lewis & DJ Seinfeld - Simple Times / Jasmine Music
  • Yndling - Mood Booster / Spirit Goth
  • Casey MQ - Me, I think I found it / Ghostly Int´l
  • Quantic - Run ft. Andreya Triana (Sofia Kourtesis rmx) / Play It Again Sam
  • vesky - Treasure / vesky
  • Gerry Read & DJ Koze - Highly recommended / Heat 8
  • Friedberg - My best Friend / Cloud Hills
  • Piotr Wiese - Solace / 1631
  • Yaya Bey - me and all my niggas / Big Dada
  • Ambassadeurs - Cycles (Cycles EP) / Ambassadeurs
  • SUN - Sun / Alien Transistor
  • Kamilo Sanclemente - Theia (Theia EP) / Balance Music
  • Bullion - Affection / DEEK
  • Bill Laurence & Unknown Orchestra - Before the Sun / ACT
  • Lakker - Sparkle in the Dark (Pathway EP) / YUKU
  • My Friend - Waterpark (The Calm EP) / Anjunadeep
  • Keep Shelly In Athens - Silvia (Silvia EP) / Athenian Aura
  • CanBlaster - HIGHER (LIBEROSIS (ACT III) EP) / Animal63
  • Kadebostany - Easy / NSK/Republic Of Kadebostany
  • Darlyn Vlys - Abre los Ojos (Last Drive ft. Haptic EP) / Polaris
  • F.S. Blumm - Frag / LEITER
  • Man Power - We trawl the Hurts ft. Louisahhh (We trawl the Hurts EP) / Rekids
  • Blick Bassy & Ry X - Mbondi / InFiné
  • Optometry - A Million Miles (Parallel Distortion EP) / Palette
  • Bohdi - Reformat (edit) (Reformat EP) / Hotflush
  • Tara Nome Doyle - Hush (Agape EP) / Modern
  • Kidnap - Overgrown ft. Leo Stannard / Électronique
  • Phantom Youth - Dreams, etc. / Spirit Goth
  • The Sindecut & Ijeoma - Cool your Head (Early EP) / Tru Thoughts
  • Scuba - Truth / Hotflush
  • Jordan Rakei - Friend or Foe / Decca
  • Romain Garcia - Last Night / Anjunadeep
  • Beth Gibbons - Reaching out / Domino
  • Caribou - Honey / City Slang
  • Jasmine Myra - Knowingness / Gondwana
  • Trent Reznor & Atticus Ross - I know (Challengers EP) / The Null Corporation
  • Le Youth & Forester - Stay still ft. Lyrah / This Never Happened
  • Alba: - :
  • Clarissa Connelly - Into this, callled Loneliness (World of Work) / Warp
  • Adam Wiltzie - Tissue of Lies (Eleven Fugues for Sodium Pentothal) / Kranky
  • girl in red - New Love (I’M DOING IT AGAIN BABY!) / Columbia
  • Nia Archives - Ouot of Options (Silence is loud) / HIJINXX
  • Metz - Glass Eye (Up on Gravity Hill) / Sup Pop
  • Meshell Ndegeocello & Red Hot Org - El-soul The Companion, Traveler ft. Pink Siifu (Red Hot & Ra: The Magic City) / Red Hot Organization
  • Lapsed Pacifist - Enough (Hypatia) / A Strangely Isolated Place
  • Shabaka - Managing my Breath, what Fear had become (Perceive its Beauty, Acknowledge its Grace) / Impulse!
  • Pye Corner Audio - Decision Point (The Endless Echo) / Ghost Box
  • Shabason, Krgovich, Sage - Bruce (Shabason, Krgovich, Sage) / Idée Fixe
  • Michael A. Muller - Mirror 3 (Mirror Music) / Deutsche Grammophon
  • Sly5thAve - Exodus (Liberation) / Tru Thoughts
  • tobias. - Eine glückliche Fugung (Das Neue Elektronische Volkslied) / Danza Tribale
  • T.R. Jordan - Swapped (Dwell Time II) / Past Inside the Present
  • Torrey - Slow Blues (Torrey) / Slumberland
  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Kiiōtō - Josephine Street / Nude Music
  • Hazel English - Jesse ft. Day Wave / Hazel English
  • Gwendoline - Héros National / Born Bad
  • ELKKA - Make me / Ninja Tune
  • Catpack - Walk away / Tru Thoughts
  • Caroline Polachek - Spring is coming with Straweberry in the Mouth / Perpetual Novice
  • Oh Caroline - Skin and Bones / Friends of Friends
  • Christian Löffler - When everything was new / Kí
  • Jinjé - My Heart ft. Abby Diamond / Mesh
  • Jasper Tygner - Before me / Technicolour
  • Tali - Starý chlapi ft. J. König, C. Kaplan, D. Pomahač & J. Umlauf / Tali
  • The Day - Nemesis / Sinnbus
  • Ghostly Kisses - Crimson / Akira
  • Otherwish - Together / This Never Happened
  • 16 - 17h
  • Glass Beams - Mahal / Ninja Tune
  • Kamashi Washington - Dream State ft. André 3000 / Young
  • Mutanti hledaj vychodisko - Léto / Mutanti hledaj vychodisko
  • DJ Counselling - Little Grey Ghosts / Ten Flowers
  • M83 - Fantasy (Sofia Kourtesis rmx) / Virgin
  • Machinedrum - ILIKEU ft. Duckwrth / Ninja Tune
  • Headache - The Beginning of the End / PLZ Make It Ruins
  • Vegyn - Time well spent / PLZ Make It Ruins
  • Dukla - Josef a bratři jeho / Bumbum Satori,
  • Found Space - Tell me (do you know?) / Spirit Goth
  • Ludwig A.F. - Ginko / Spectral Sound
  • Adam BFD - Untitled for now / Studio Goncourt
  • Marie Davidson - Y.A.A.M. / DEEWEE
  • 17 - 18h
  • Einstürzende Neubauten - Ist ist / Potomak
  • Kuba Sojka - ID / RSPX
  • Black Asteroid - Love ft. Louisahhh / Artoffact
  • GEST - Loaded ft. Javeon / Shogun Audio
  • Kiasmos - Told / Erased Tapes
  • Jimpster - Passion ft. Kingcrowney (Atjazz rmx) / Freerange
  • Catching Flies - Orsay / Indigo Soul
  • VIQ & altered sigh - afraid / VIQ & altered sigh
  • Akitsugu Fukushima - Kioku / mü-nest
  • Mount Kimbie - The Trail / Warp
  • How To Dress Well - nothingprayer / Sargent House
  • Sandrayati - Unwavering ft. SOHN / Decca
  • Sophie Hutchings - From the Outside in / Mercury KX
  • Tara Lily - No Way out / Tru Thoughts
  • Tracklist
  • Dnešní pořad Intro nabídne průřez novou kompilací Piano Day Vol. 3, která vyšla před týdnem na vydavatelství Nilse Frahma, berlínské značce LEITER. My si poté dáme také ukázky i s toho loňského dílu Piano Day Vol. 2. Více info - https://leiter.bandcamp.com/album/piano-day-compilation-vol-3
  • : - Piano Day Vol. 3 compilation
  • Hideyuki Hashimoto - Lei
  • Burçe Karaca - Storm Medley
  • Tania Giannouli - The Sea
  • Hugar - Ether
  • Alaskan Tapes - Dim
  • Ann Annie - Magnolias
  • Paula Präktig - Halla
  • Patrick Berg Almkvisth & LUCHS - Everyday Life at 3440 Metres
  • Jakob Lindhagen - Kynnefjäll
  • Jean Kapsa - Kiss
  • : - Piano Day Vol. 2 compilation
  • James Heather ft. Sinemis - Borders
  • Otto A. Totland - Singul
  • Daigo Hanada - Lily of the Valley
  • Hélène Vogelsinger - Acceptation
  • Marta Cascales Alimbau - The Space Between
  • Kaitlyn Aurelia Smith - Clear Sky
  • Sophia Jani - Sori
  • S. Salter - So
  • AVAWAVES - Fractured Light
  • Liam Mour - Kaltes Wasser
  • Tracklist
  • V dnešní Seanci se vydáme za novozélandským ambientním veteránem jménem Rudy Adrian a jeho novinkou Reflections on a Moonlit Lake, která vyšla před pár týdny na americké značce Spotted Peccary. My si poté nabídneme i jeho starší nahrávky z této kultovní ambientní značky z Portlandu. Více info - https://rudy-adrian.bandcamp.com/album/reflections-on-a-moonlit-lake
  • Rudy Adrian - The Belt of Orion [Reflections on a Moonlit Lake, Spotted Peccary 2024]
  • Rudy Adrian - Rising Moon [Reflections on a Moonlit Lake, Spotted Peccary 2024]
  • Rudy Adrian - Conversations with a Gardener [A Walk in the Shadow Garden, Spotted Peccary 2023]
  • Rudy Adrian - Starlane [As Dusk becomes Night, Spotted Peccary 2021]
  • Rudy Adrian - Autumn in a Forest Glade [Woodlands, Spotted Peccary 2019]
  • Rudy Adrian - Theme from Subantarctica [Coastlines, Spotted Peccary 2016]
  • Rudy Adrian - Beyond the Silver River [Atmospheres, Spotted Peccary 2014]
  • Rudy Adrian - Le Songe du Singe (excerpt) [Distant Stars, Lotuspike 2010]
  • Rudy Adrian - Fading Light [Desert Realms, Lotuspike 2008]
  • Rudy Adrian - Under Orion [Moonwater, Lotuspike 2006]
  • Tracklist
  • Singly/EPs: - :
  • Boss Axis - Watching you (Watching you EP) / Traum Schallplatten
  • Kuba Sojka - ID (Life EP) / RSPX
  • Sefi Zisling - Brothers (edit) (Brothers SP) / Tru Thoughts
  • VULPIX & Black Yrs - me ves / Spirit Goth
  • Javeon x Whiney - Find a Way / Shogun Audio
  • Rezident - Push and pull (Only for a Moment EP) / Anjunadeep
  • Pjusk - Immersion (Skoddeheim EP) / Fnugg Fonogram
  • art test - walked off into the distance / Folded Music
  • Lost Souls Of Saturn - Click (Pangaea remix edit) / Holoverse Research Labs
  • The Day - Nemesis / Sinnbus
  • Bruno Andrada - Hexagon Sun (Hexagon Sun EP) / The Soundgarden
  • Stillhead - Gutter Music / Brightest Dark Place
  • How To Dress Well - Crypt Sustain (Crypt Sustain/nothingprayer EP) / Sargent House
  • Jasper Tygner - Before me / Technicolour
  • Chihei Hatakeyama & Shun Ishiwaka - M4 ft. Hatis Noit (edit) / Gearbox
  • KÁRYYN - the REAL (HAAi rmx) / ANTEVASIN/Mute
  • Found Space - Tell me (do you know?) / Spirit Goth
  • Black Asteroid - Love ft. Louisahhh / Artoffact
  • Invadhertz - Icy / Soulvent
  • Caoilfhionn Rose - Simple / Gondwana
  • DJ Counselling - The Birdman (Alt-Mobeat EP) / Ten Flowers
  • Maroki x HYPNØS - Sad Legs (If God & Machines EP) / Shall Not Fade
  • Bruk Rogers - Feel alright ft. JSWISS & Onj1 (Feel alright/Murder Sound EP) / Tru Thoughts
  • J. Albert & Holodec - Our Angels (Our Angels/Dedicated EP) / Saga Productions
  • Anoushka Shankar - Pacifica (Chapter II; How Dark it is before Dawn EP) / LEITER
  • Dubfire - Descent (Carl Craig rmx) (EVOLV The Remixes EP) / SCI+TEC
  • Blutch - Enuga / In Between
  • VIQ & Altered Sigh - afraid / VIQ Music
  • Ludwig A.F. - Ginko / Spectral Sound
  • Sandrayati - Unwavering ft. SOHN / Decca
  • Machinedrum - ILIKEU ft. Duckwrth / Ninja Tune
  • Mörk - Dromedar ft. Brother Portrait (Astral Visions EP) / Albert´s Favourites
  • Otherwish - Together (ii
  • Adam BFD - Untitled for now (Untitled for now/We must EP) / Studio Goncourt
  • Peggy GOU - 1+1=11 (edit) / XL
  • Sofi Paez - Everywhere / OPIA Community/Decca
  • Unglued x Pola & Bryson - Warning ft. Cimone / Hospital
  • Marie Davidson - Y.A.A.M. (Y.A.A.M. EP) / DEEWEE
  • Jimpster - The Passion ft. Kingcrowney (Passion EP) / Freerange
  • Om Unit - Citrus (Fragments EP) / Om Unit
  • Skee Mask - Double Standard (ISSO10 2EP) / Ilian Tape
  • Tara Lily - No Way out / Tru Thoughts
  • Hior Chronik - What only the Mirrors can see / Bigo and Twigetti
  • GEST - Loaded ft. Javeon (Superstructure EP) / Shogun Audio
  • Lawrence Hart & Giulia Tess - More Data to survive (Trust/More Data to survive EP) / Double Six
  • Darksoft - Endless Day / Spirit Goth
  • Mr. G & Duncan Forbes - Cosmic Three (Cosmic One EP) / 49North
  • Brijean - Workin on it / Ghostly International
  • Otik - Downcast (Cloud Runner EP) / 3024
  • Kamasi Washington - Dream State ft. André 3000 / Young
  • Visages - Evidently ft. Snowy (Dol Guldur EP) / 1985 Music
  • Throwing Snow - Apricity / Houndstooth
  • Christian Löffler - When everything was new / Kí
  • Alba: - :
  • Mount Kimbie - Yukka Tree (The Sunset Violent) / Warp
  • Vegyn - In the Front ft. John Glacier (The Road to Hell is paved with good Intentions) / PLZ Make It Ruins
  • Khruangbin - Ada Jean (A LA SALA) / Dead Oceans
  • Einstürzende Neubauten - Ist ist (Rampen (apm: alien pop music) ) / Potomak
  • Durante - Opalescent (Enter) / Anjunadeep
  • Loscil & Lawrence English - Indigo (Chroma) / Room40
  • Catching Flies - The last Phone Call ft. Imaginary Friend (Tides) / Indigo Soul
  • Novo Amor - First Place (Collapse List) / AllPoints
  • R.Y.F. - Run Run Run (Deep Dark Blue) / Bronson
  • Still Corners - (Dream Talk) / Wrecking Light
  • anthéne - Patterns of Snow (Present Tense) / Stereoscenic
  • The KVB - A Thirst (Tremors) / Invada
  • Dent May - Keep me in Mind (What's for Breakfast) / Carpark
  • Gesaffelstein - Digital Slaves (GAMMA) / Columbia
  • Skeewiff - Amen Brother (Something like that?) / Jalapeno
  • Mark Lockheart - Western Shores (Smiling ) / Edition
  • Ruth Goller - Reach down into the deepest White (SKYLLUMINA) / International Anthem
  • Aglaia - Appearances (excerpt) (Inner Enchantments) / Projekt
  • Tracklist
  • 15 - 16h
  • Asta Hiroki - Slumber ft. Dontmesswithjuan / Jalapeno
  • Frederic Robinson - Muscle Memory ft. Richard Spaven / Bridge The Gap
  • Luttrell - Ex Nihilo / Anjunadeep
  • Stillhead - Back once / Brightest Dark Place
  • Baril - Lockdown / Intercept
  • Portico Quartet - Terrain II (edit) / Gondwana
  • Grandbrothers - Auberge (edit) / City Slang
  • tomy .45 - 6 [six] / tomy .45
  • Winslow - Amore / Hospital
  • Modeselektor - Kupfer / Monkeytown
  • Nuage & Omfeel - Our Language / House Of Youth
  • Thom Yorke / Burial / Four Tet - His Rope (Tim Aleb rmx) / Tim Aleb
  • Poté - Young Lies ft. Damon Albarn / Outlier
  • 16 - 17h
  • GoGo Penguin - Don´t go (Portico Quartet rmx) / Blue Note
  • Caoilfhionn Rose - To me / Gondwana
  • Anushka - Speak to me / Tru Thoughts
  • R.A.D.E. - Your Love (Sieren rmx) / R.A.D.E.
  • ERA C - DELIRIA (Arms And Sleepers edit) / Future Archive
  • Seba & Paradox - Swirl / Seba & Paradox
  • Monika & Akuratyde - Haunted ft. Oktae / Soulvent
  • Sofia Kourtesis - La Perla / Technicolour
  • Laurence Guy - Mutual Excitement is a wonderful Thing / Shall Not Fade
  • BirdPen - Otherside / J.A.R.
  • Kælan Mikla - Sólstöður / Artoffact
  • Chelou - Sugarloaf Mountain / Indigo Soul
  • 17 - 18h
  • Bedtimes - The Calm (NAirobi D rmx) / LUKINS
  • Jenny Hval - Sunbathing (Lush cover) / 4AD
  • Kinlaw - Oleander / Bayonet
  • Flock Of Dimes - 2 Heads / Sub Pop
  • Motorama - The Tower / Motorama
  • Dry Cleaning - Her Hippo / 4AD
  • SPC ECO - The Hollows / SPC ECO
  • Mint Julep - In the Ocean / Western Vinyl
  • Bell Orchestre - House / Erased Tapes
  • Secret Of Elements - Nothing lost yet / InFiné
  • Grabek - Five / {int}erpret null
  • Floex - Pape and Tura / Minority
  • Jon Hopkins - Wintergreen / Domino
  • Balmorhea - La Vagabonde / Deutsche Grammophon
reklama