Události v Atrium Žižkov

V roce 2024 uplyne 250 let od přijetí Všeobecného školního řádu a 155 let od přijetí školského zákona, který definitivně zavedl povinnou školní docházku. Výstava Ruce za zády a ticho je uměleckou reflexí přizvaných umělců – Hynka Alta, Jiřího Kovandy, Jaro Vargy, Jana Zdvořáka a Kolektivu Prádelna – na vývoj a podoby českého školství.

20:00 Jedinečný koncert, kde se pódium propojí s hledištěm v jeden sousedský obývák, s hudebníky a jejich posluchači uprostřed květin, křesílek a gaučů. Kanonické dílo Franze Schuberta Smyčcový kvintet C dur uslyšíte ve strhující intepretaci mladého českého souboru Kukal Quartet a J.P. Maintze, jednoho z nejvýznamnějších světových violoncellistů.

15:00 Duo Matěj Diviš – Antonín Procházka se zrodilo za pandemie. Nemožnosti cvičit a pořádat koncerty na velké bicí nástroje je přivedla k objevování minimalistických a kontemplativních podob bicích. Ty přináší na neobvyklá místa, koncert se pod jejich rukama stává site specific formou. Nejinak tomu bude i v Atriu!

reklama
reklama
reklama