Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Příjmově chudá je zhruba každá šestá česká domácnost. Nejvíce jsou chudobou zasaženi samostatně žijící senioři a samoživitelky. Byla víkendová demonstrace na Václavském náměstí s názvem Česko proti bídě skutečně protestem těch, kteří se potýkají s existenčním problémy? Novinář Radek Bartoníček (Aktuálně.cz) se poctivě věnoval po dobu sobotního protestu rozhovorům s účastníky demonstrace. V dnešním Zátiší tak bude řeč o tom, kdo a proč přišel v sobotu protestovat na Václavské náměstí, včetně toho, jaké dopady může mít demonstrace, a s ní spojené aktivity pořadatelů, na celkovou atmosféru v naší zemi.
  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Host: Miroslav Novák, ekonom // Kdy se konečně zpomalí, či zastaví růst cen? Kdo může za zdražování potravin a dalšího zboží? Měly by se v nynější situaci výrazně zvyšovat důchody? Kdo valorizaci zaplatí? Kde by mohla vláda šetřit? Kde naopak by mohla brát? Bude nucena zvýšit daně - a pokud ano, které? A proč je zrovna nyní silná koruna? Na to, co se aktuálně děje v české ekonomice, se pokusíme srozumitelně odpovědět v diskusním pořadu Zátiší, jehož hostem bude Miroslav Novák, analytik společnosti Akcenta.
  • Tracklist
  • Co víme o historii země, do níž vtrhla před dvěma týdny ruská armáda, aby nad ní získala absolutní kontrolu? Odkud k nám prchlo před válkou zatím více než sto tisíc lidí? A jaká minulost spojuje největší národnostní skupinu v České republice, kterou tvoří zhruba padesát tisíc občanů našeho státu a dalších dvě stě tisíc Ukrajinců, kteří u nás žijí a pracují? Bylo by dobré, kdybychom alespoň v obrysech poznali dějiny Ukrajiny, které jsou úzce propojené s historií Polska, Běloruska, Litvy, Turecka, Rakouska-Uherska, Mongolska a samozřejmě Ruska. Právě to vnímá po staletí území Ukrajiny jako klíčovou oblast svého zájmu. Ostatně historie Ukrajiny a Ruska je spojená již od samotného vzniku prvních státních útvarů ve východní Evropě. Dějinami Ukrajiny nás v Zátiší provede historik, vysokoškolský pedagog a spisovatel Jan Rychlík, který je také hlavním autorem rozsáhlé publikace o dějinách země, o níž se v posledních dnech hovoří v médiích celého světa.
reklama
reklama
reklama