Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Host: Tereza Hronová, Člověk v tísni // Více než sto třicet milionů dětí, které se letos narodí na celém světě, čeká nejdelší život v dějinách lidstva. Takzvaná naděje dožití při narození se vyšplhá na nový celosvětový rekord – v průměru 73,4 roku, odhadují demografové OSN. Na rekordně nízké hodnotě je i kojenecká úmrtnost. Zatímco před půl stoletím se prvních narozenin nedožilo 93 dětí z tisíce, letos to bude 27 z každé narozené tisícovky. Jenže i toto nízké číslo znamená, že před dovršením jednoho roku zemřou tři miliony kojenců, z toho skoro dva miliony v Africe. O situaci dětí v Africe, o tamní extrémní chudobě a podvýživě, a také o tom, jak lze pomáhat na místě, se budeme bavit s Terezou Hronovou z neziskové organizace Člověk v tísni.
  • Tracklist
  • - Moderátor: Aleš Vojíř Host: Věnek Bonuš // Rekonstrukce státu. Budou whistlebloweři v Česku účinně chráněni před odvetou šéfů, kolegů, firem či úřadů, na jejichž nekalé jednání upozorní? Bude možné nepravosti nahlásit a získat ochranu i anonymně? Jak zabezpečit, aby se z takových oznámení nestal nástroj pomsty nespokojených zaměstnanců? O ochraně oznamovatelů a o zákonu, který by ji měl zajistit, se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Věnkem Bonušem, analytikem Rekonstrukce státu.
  • Tracklist
  • - Empowerment Self Defence (ESD) je izraelský koncept sebeobrany, určený široké veřejnosti. Přesněji každému, kdo odmítá pasivně snášet nejrůznější formy násilí, ale přitom se nechce nebo nemůže vydat cestou bojových umění. Stejně jako ESD dobře slouží těm, kteří vědí, že k násilí dochází často doma, ve škole nebo v práci. A nemá zdaleka jen fyzickou podobu. Český překlad ESD je sebevědomá sebeobrana, což někdy vyvolává dojem, že jde o aktivní boj. Přitom samotný boj je jen jedním z pěti principů sebevědomé sebeobrany. Právě o těchto principech, ale také o mýtech a realitě násilí páchaném především na ženách, budeme v Zátiší hovořit s Lindou Štucbartovou, první certifikovanou lektorkou ESD u nás. Linda je zároveň členka Výkonné rady Česko-izraelské smíšené obchodní komory, lektorka a koučka
reklama
reklama
reklama